Китай вирішив відмовитися від "Сили Сибіру-2" на користь газопроводу з Туркменістану

Китай ухвалив рішення прискорити будівництво газопроводу з Туркменістану замість росії. Про це повідомляє Reuters.

"Китай прагне зміцнити зв'язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях". Хоча туркменський газ коштує Пекіну на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку не дали результату, китайські чиновники дали "зелене світло" проєкту Лінія D, за яким із Туркменістану імпортуватиметься 30 млрд кубометрів палива щорічно", - заявили журналісти.

При цьому зараз росія веде переговори з Китаєм про будівництво другого газопроводу "Сили Сибіру-2" з річною потужністю в 50 мільярдів кубометрів. Це є спробою росіян компенсувати втрату європейського ринку.

"Центрально-азійські трубопроводи вважаються наріжними інвестиціями в енергетичний і геополітичний простір Китаю. Це канал постачання зі стратегічною цінністю, що витісняє комерційні занепокоєння", - сказав представник китайської нафтової компанії China National Petroleum.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Китаї після переговорів із Зеленським заявили про готовність допомагати Україні.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті