Китай вирішив відмовитися від "Сили Сибіру-2" на користь газопроводу з Туркменістану

Китай ухвалив рішення прискорити будівництво газопроводу з Туркменістану замість росії. Про це повідомляє Reuters.

"Китай прагне зміцнити зв'язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях". Хоча туркменський газ коштує Пекіну на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку не дали результату, китайські чиновники дали "зелене світло" проєкту Лінія D, за яким із Туркменістану імпортуватиметься 30 млрд кубометрів палива щорічно", - заявили журналісти.

При цьому зараз росія веде переговори з Китаєм про будівництво другого газопроводу "Сили Сибіру-2" з річною потужністю в 50 мільярдів кубометрів. Це є спробою росіян компенсувати втрату європейського ринку.

"Центрально-азійські трубопроводи вважаються наріжними інвестиціями в енергетичний і геополітичний простір Китаю. Це канал постачання зі стратегічною цінністю, що витісняє комерційні занепокоєння", - сказав представник китайської нафтової компанії China National Petroleum.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Китаї після переговорів із Зеленським заявили про готовність допомагати Україні.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті