Китай вирішив відмовитися від "Сили Сибіру-2" на користь газопроводу з Туркменістану

Китай ухвалив рішення прискорити будівництво газопроводу з Туркменістану замість росії. Про це повідомляє Reuters.

"Китай прагне зміцнити зв'язки з Центральною Азією в рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях". Хоча туркменський газ коштує Пекіну на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку не дали результату, китайські чиновники дали "зелене світло" проєкту Лінія D, за яким із Туркменістану імпортуватиметься 30 млрд кубометрів палива щорічно", - заявили журналісти.

При цьому зараз росія веде переговори з Китаєм про будівництво другого газопроводу "Сили Сибіру-2" з річною потужністю в 50 мільярдів кубометрів. Це є спробою росіян компенсувати втрату європейського ринку.

"Центрально-азійські трубопроводи вважаються наріжними інвестиціями в енергетичний і геополітичний простір Китаю. Це канал постачання зі стратегічною цінністю, що витісняє комерційні занепокоєння", - сказав представник китайської нафтової компанії China National Petroleum.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Китаї після переговорів із Зеленським заявили про готовність допомагати Україні.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті