Китай обіцяє підготувати власну позицію для мирних переговорів України з РФ

Китайська позиція щодо російсько-української війни полягає у необхідності розпочати мирні переговори. Про це сказав міністр закордонних справ Китаю Ван І у суботу, виступаючи на Мюнхенській безпековій конференції, - пише LIGA.

"Що стосується України, позиція Китаю полягає у підтримці мирних переговорів. Ми підготуємо офіційну позицію КНР щодо політичного врегулювання кризи в Україні", – сказав він.

Ван І запевнив, що його держава не бажає продовження війни.

"Ми не хочемо підливати олії у вогонь і не бажаємо отримувати жодної користі від кризи. Ми хочемо сприяти тому, щоб знайти світ. Ми на стороні миру та діалогу", – сказав китайський міністр.

Він додав, що лідер Китаю Сі Цзіньпін на другий день після російського вторгнення сказав, що Росія та Україна мають сісти за стіл переговорів.

"Відбулися раунди переговорів у Білорусі та Туреччині. Ми бачили текст рамкової потенційної угоди. Проте процес зупинився. Чому так сталося, ми не знаємо", – заявив міністр.

За словами Ван І, позиція Китаю з того часу не змінилася.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті