Крок до створення спецтрибуналу: у Гаазі запрацював Міжнародний центр із розслідування вторгнення росії в Україну

У Гаазі запрацював Міжнародний центр із розслідування вторгнення росії в Україну. Про це йдеться у пресрелізі про створення центру, - пише "ВВС/Російська служба".

До Міжнародного центру судового переслідування за злочин агресії (ICPA) входять прокурори з Києва, ЄС, США та Міжнародного кримінального суду.

"Завдяки ICPA незалежні прокурори з різних країн зможуть щоденно працювати разом в одному місці, швидко та ефективно обмінюватися доказами та узгоджувати спільну стратегію розслідування і судового переслідування, - йдеться в повідомленні про створення центру. - Робота ICPA дасть змогу ефективно підготувати та зробити внесок у будь-яке майбутнє судове переслідування злочину агресії".

Тобто, робота центру - це перший крок до створення спеціального трибуналу, який міг би притягнути до відповідальності російських чиновників за розв'язання війни проти України.

Війна в Україні - найбільш задокументована в історії, підкреслюють творці центру, і вперше активне розслідування злочину агресії проводиться вже в процесі війни, а не після її закінчення. 

"Водночас ми маємо справу з міжнародним злочином, який рідко переслідувався в судовому порядку і щодо якого не існує стандартної практики", - пишуть вони.

До цього часу єдиним звинуваченням, висунутим міжнародною організацією проти російської влади в контексті війни в Україні, був ордер на арешт путіна та уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової, виписаний Міжнародним кримінальним судом. Звинувачення проти них стосуються виключно депортації українських дітей.

Статті

Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Всі статті