Крок до створення спецтрибуналу: у Гаазі запрацював Міжнародний центр із розслідування вторгнення росії в Україну

У Гаазі запрацював Міжнародний центр із розслідування вторгнення росії в Україну. Про це йдеться у пресрелізі про створення центру, - пише "ВВС/Російська служба".

До Міжнародного центру судового переслідування за злочин агресії (ICPA) входять прокурори з Києва, ЄС, США та Міжнародного кримінального суду.

"Завдяки ICPA незалежні прокурори з різних країн зможуть щоденно працювати разом в одному місці, швидко та ефективно обмінюватися доказами та узгоджувати спільну стратегію розслідування і судового переслідування, - йдеться в повідомленні про створення центру. - Робота ICPA дасть змогу ефективно підготувати та зробити внесок у будь-яке майбутнє судове переслідування злочину агресії".

Тобто, робота центру - це перший крок до створення спеціального трибуналу, який міг би притягнути до відповідальності російських чиновників за розв'язання війни проти України.

Війна в Україні - найбільш задокументована в історії, підкреслюють творці центру, і вперше активне розслідування злочину агресії проводиться вже в процесі війни, а не після її закінчення. 

"Водночас ми маємо справу з міжнародним злочином, який рідко переслідувався в судовому порядку і щодо якого не існує стандартної практики", - пишуть вони.

До цього часу єдиним звинуваченням, висунутим міжнародною організацією проти російської влади в контексті війни в Україні, був ордер на арешт путіна та уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової, виписаний Міжнародним кримінальним судом. Звинувачення проти них стосуються виключно депортації українських дітей.

Статті

Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Всі статті