Костін розповів, скільки вироків ухвалили українські суди щодо воєнних злочинів РФ та про допомогу МКС

Українські суди ухвалили 121 вирок у справах щодо воєнних злочинів, скоєних військовими РФ на українській території. Про це повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін у коментарі "Укрінформу" в Гаазі 12 липня.

"Маємо вже 121 вирок українських судів щодо воєнних злочинів, вчинених російськими військовими в Україні", - сказав Костін.

Він зазначив, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) може переслідувати тих, кого не може дістати українське правосуддя.

За словами Костіна, дуже важливо, що ордери МКС на арешт чотирьох високопоставлених російських військових видані за скоєння не тільки воєнних злочинів, а й злочинів проти людяності. 

"На жаль, наш Кримінальний кодекс не містить такої статті, як злочин проти людяності. Тому в цій ситуації МКС виступає як комплементарна судова інституція, тобто доповнює наші зусилля", - сказав з цього приводу Генпрокурор.

Костін також повідомив, що 99% всіх кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів буде розслідувати Україна, справи розглядатимуться в українських судах.

"В окремих випадках ми також будемо передавати певні справи до Міжнародного кримінального суду, якщо, звісно, вони будуть мати можливість їх розслідувати. Тоді, коли ми будемо вважати, що це варто того, щоб конкретні кримінальні провадження розкривалися на міжнародному рівні з урахуванням, наприклад, масштабу тих злодіянь, які вчиняє російський злочинний режим", - сказав Генпрокурор.

За його словами, інформацію про ордери МКС на арешт не завжди публікують, оскільки вони є таємними.

"В деяких випадках інформація про ордер на арешт публікується, а в деяких випадках її можуть не робити публічною. І це може означати, що інша людина з російського злочинного режиму, яка буде думати, що може десь подорожувати, може бути заарештована в будь-якій з країн-учасниць Римського статуту... Може так статися, що деякі ордери будуть непублічними. І це дійсно дуже серйозний сигнал, адже також немає процедури скасування мораторію на арешти", - пояснив Костін.

Раніше повідомлялось, що МКС у Гаазі може визнати кібератаки росії проти України воєнними злочинами.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.03.2026
17:44

Критичні чоловічі дні. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

У Росії є чудовий образ дурня, який всюди носиться зі своєю "писаною торбою". Минулого тижня в ролі цієї самої торби виступила багатостраждальна «найдовша в світі» Георгіївська стрічка... а в ролі дурня, що носиться з нею, виступили всюдисущі...
Країна
26.02.2026
16:41

Справа не в територіях! Або без соплів про те, чому не можна здавати Донбас

Мир на умовах однієї сторони — це і є капітуляція. Тобто в такому разі Київ де-факто визнає свою поразку у війні та перемогу Москви. Але об'єктивних причин іти на таке у Зеленського немає.
Світ
25.02.2026
11:21

«На жаль, застосування ядерної зброї може стати реальністю». Російські ЗМІ про Україну

У разі появи на українській території ядерної зброї західного виробництва це може бути розцінено Москвою як пряма підстава для подальшої ескалації. Більш того, такий крок здатний спровокувати розширення конфлікту за межі України.
Всі статті