МКС у Гаазі може визнати кібератаки Росії проти України воєнними злочинами

Прокурори Міжнародного кримінального суду можуть класифікувати кібератаки Росії на українську цивільну інфраструктуру як можливі воєнні злочини. Про це пише Reuters із посиланням на джерела, - повідомляє Lb.ua.

Це стало першим підтвердженням того, що атаки в кіберпросторі стали предметом розслідування  міжнародних прокурорів. У перспективі це може призвести до появи ордерів на арешт, якщо зберуть для цього достатньо доказів.

Під час розслідування вивчають напади на інфраструктуру, які поставили під загрозу життя людей, оскільки призвели до перебоїв в електро- та водопостачанні, відключення зв'язку зі екстреними службами.

Прокурори МКС працюють із українською стороною над розслідуванням кібератак, здійснених із початку повномасштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року. Джерела агентства зазначають, що розслідування може охопити період, починаючи від 2015 року.

Україна тим часом збирає докази на підтримку розслідування. Раніше представники Міжнародного кримінального суду заявляли, що МКС має юрисдикцію з розслідування кіберзлочинів. 

Суд вивчає щонайменше чотири великі атаки на енергетичну інфраструктуру.

МКС звернув увагу на угруповання російських хакерів SandWorm (у перекладі - піщаний хробак). На думку українських чиновників та кіберекспертів, вони пов'язані з військовою розвідкою РФ.

Команда правозахисного центру юридичного факультету Каліфорнійського університету у Берклі розслідує кібератаки Sandworm, спрямовані на українську цивільну інфраструктуру, починаючи з 2021 року. Вона представила в МКС конфіденційні матеріали, у яких вказала п'ять кібератак.

Sandworm підозрюють у низці гучних кібернападів, зокрема, на енергосистему на заході України у 2015 році.

Статті

Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Всі статті