Кабмін продовжив соцвиплати для ВПО до 1 березня

Кабінет міністрів продовжить соціальні виплати всім українцям у статусі внутрішньо переміщених осіб до 1 березня. Зміни, які було заявлено у соцпрограмі з 1 лютого, перенесуть на місяць. Про це в ефірі національного телемарафону розповіла глава Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

"Зважаючи на зимовий період, труднощі з пошуком роботи та ще низку обставин, ми вирішили з Кабінетом міністрів продовжити виплати абсолютно всім внутрішньо переміщеним особам ще на місяць. Ми змогли знайти на це ресурс, це чималі гроші, більш як 6 млрд грн", — сказала вона.

А ось з 1 березня соціальні виплати для ВПО автоматично продовжаться:

  • для пенсіонерів, чия пенсія менша за 9 444 грн;
  • для людей з інвалідністю 1 та 2 груп;
  • для дітей-сиріт.

Передбачено виплати й для інших категорій сімей, які після 1 березня можуть звертатися по відповідну допомогу.

"Це стосується сімей, де один із батьків займається доглядом дитини до 14 років, яка змушена відвідувати уроки в онлайн-режимі, тобто дистанційно. Це зазвичай діти, чиї школи перебувають у місцях ведення бойових дій. Тобто зрозуміло, що один із батьків не може працювати", - вказала Жолнович.

За її словами, Мінсоцполітики готове продовжити за заявою матеріальну допомогу і тим ВПО, яким вдалося знайти роботу, але дохід не перевищує 9 444 грн на кожного члена родини, що працює. 

Нагадаємо, омбудсмен Лубінець не погоджується з тим, що зменшать кількість переселенців, які отримують грошову допомогу.

Як повідомлялося, в .Україні можуть ввести нову категорію отримувачів виплат ВПО. 

Також нагадаємо, у Мінреінтеграції роз’яснили ситуацію щодо виплат ВПО, яких розміщено в інтернатних закладах. 

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті