Кабмін дозволив відкрити код застосунку "Дія" для розробників з усього світу

Кабінет Міністрів підтримав постанову, яка дозволяє відкрити код застосунку "Дія". Відтепер розробники з усього світу зможуть проаналізувати архітектуру українського застосунку та створити на його основі свої сервіси. Про це повідомляється на сайті Міністерства цифрової трансформації.

У відомстві очікують, що перетворення "Дії" на open-source продукт спростить та пришвидшить процес експорту застосунку в інші країни.

Також Україна покаже партнерам, що попри війну продовжує розвиватися та може ділитися власними цифровими сервісами, вважають у Мінцифри.

Окрім цього, передбачається, що світова IT-спільнота зможе долучитися до аналізу коду «Дії» та запропонувати зміни чи покращення.

Як зазначається, у межах відкритого коду планують створити тестове середовище з тестовими користувачами. Там вони й досліджуватимуть код "Дії".

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що топові світові продукти так і працюють — на відкритому коді. Наприклад, естонський застосунок X-Road — на його основі Мінцифри побудували систему "Трембіта", яка відповідає за швидкий обмін даними між реєстрами. 

Проте "Дія", за його словами, буде першим державним застосунком у форматі "опенсорс".

Водночас Федоров запевнив, що через відритий код ніхто не зможе отримати доступ до реєстрів та особливостей шифрування "Дії". Тож дані українців залишатимуться в повній безпеці.

Нагадаємо, раніше Федоров заявив, що у "Дії" не планується ні повісток, ні виборів. 

Як повідомлялося, у "Дію" додали мапу укриттів з вказівкою маршрутів. 

Також Федоров анонсував послугу онлайн-шлюбу у "Дії"

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті