Кабмін дозволив відкрити код застосунку "Дія" для розробників з усього світу

Кабінет Міністрів підтримав постанову, яка дозволяє відкрити код застосунку "Дія". Відтепер розробники з усього світу зможуть проаналізувати архітектуру українського застосунку та створити на його основі свої сервіси. Про це повідомляється на сайті Міністерства цифрової трансформації.

У відомстві очікують, що перетворення "Дії" на open-source продукт спростить та пришвидшить процес експорту застосунку в інші країни.

Також Україна покаже партнерам, що попри війну продовжує розвиватися та може ділитися власними цифровими сервісами, вважають у Мінцифри.

Окрім цього, передбачається, що світова IT-спільнота зможе долучитися до аналізу коду «Дії» та запропонувати зміни чи покращення.

Як зазначається, у межах відкритого коду планують створити тестове середовище з тестовими користувачами. Там вони й досліджуватимуть код "Дії".

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що топові світові продукти так і працюють — на відкритому коді. Наприклад, естонський застосунок X-Road — на його основі Мінцифри побудували систему "Трембіта", яка відповідає за швидкий обмін даними між реєстрами. 

Проте "Дія", за його словами, буде першим державним застосунком у форматі "опенсорс".

Водночас Федоров запевнив, що через відритий код ніхто не зможе отримати доступ до реєстрів та особливостей шифрування "Дії". Тож дані українців залишатимуться в повній безпеці.

Нагадаємо, раніше Федоров заявив, що у "Дії" не планується ні повісток, ні виборів. 

Як повідомлялося, у "Дію" додали мапу укриттів з вказівкою маршрутів. 

Також Федоров анонсував послугу онлайн-шлюбу у "Дії"

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті