Ізраїль вимагає відставки генерального секретаря ООН

Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Антоніу Гутерреш має піти у відставку з посади генерального секретаря ООН. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Politico.

Як повідомляється, ця вимога надійшла після звинувачень Ізраїлю в тому, що 12 співробітників Агентства ООН з допомоги палестинським біженцям (UNRWA) були причетні до насильницького нападу ХАМАСу 7 жовтня 2023 р.

“Звичайно, він несе відповідальність як генеральний секретар ООН. Гутерреш має піти у відставку або ООН має замінити його", — сказав Кац.

Ізраїль дискутував з ООН протягом кількох місяців після того, як у жовтні Гутерреш заявив, що атака ХАМАСу “не відбулася у вакуумі” та звинуватив Ізраїль у проведенні “56 років задушливої окупації”.

Після того, як Міжнародний суд ООН дорікнув Ізраїлю за його тривале бомбардування сектору Гази у відповідь, але не закликав до припинення вогню — Ізраїль звинуватив десяток співробітників ООН в участі у нападі ХАМАСу.

США, Німеччина, Італія та інші країни відповіли призупиненням фінансування UNRWA.

“Країни діяли правильно, хоча це була гуманітарна організація”, — зазначив Кац.

Агентство UNRWA заперечує, що свідомо допомагало ХАМАСу чи будь-якій іншій бойовій групі. У агентстві заявили про те, що воно ретельно розслідує звинувачення та притягує персонал до відповідальності.

Як повідомлялося, РФ в ООН заявила, що Ізраїль не має права на самозахист, оскільки "є державою-окупантом". 

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті