ISW: Мета росіян - підійти до зони дії ствольної артилерії у напрямку Харкова

Російські окупанти прагнуть відтіснити українських оборонців від кордону з Бєлгородською областю, щоб підійти до зони дії ствольної артилерії у напрямку Харкова. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 19 травня.

"Харківська область. Російська мета: відтіснити українські війська від міжнародного кордону з Бєлгородською областю та підійти до зони дії ствольної артилерії міста Харкова", - пишуть аналітики.

У звіті зазначається, що російські війська продовжили наступальні операції в районі Липців (на північний схід від Харкова) 19 травня, але не досягли жодного підтвердженого просування. 

"Російський мілблогер заявив 19 травня, що російські війська просунулися на глибину до 800 метрів у невизначеному районі в напрямку Липців 18 травня, хоча ISW не побачив візуального підтвердження цієї заяви", - йдеться у звіті.

Повідомляється також, що нещодавно російські війська підтвердили просування в межах Вовчанська (на північний схід від Харкова) і продовжили наступальні операції в цьому районі 19 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 травня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися в межах північно-східного Вовчанська. Геолокаційні кадри, опубліковані 19 травня, вказують на те, що російські війська просунулися вздовж вулиці Гагаріна в межах північно-західного Вовчанська і що російська піхота нещодавно незначно просунулася на південний (лівий) берег річки Вовча під нині зруйнованим мостом на вулиці Гагаріна. 

"ISW не бачив, щоб російські війська використовували транспортні засоби на південному березі річки Вовча у Вовчанську, а також російські війська, які займали більш ніж окрему обмежену позицію на південному березі. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили Старицю та Бугруватку (обидві на південний захід від Вовчанська), хоча ISW не бачить візуального підтвердження цих заяв", - пишуть аналітики ISW.

Уточнюється, що російські війська також продовжували наземні атаки поблизу Стариці та в напрямку Прилипки (обидва на південний захід від Вовчанська) та поблизу Тихе (на схід від Вовчанська).

Раніше повідомлялось, що захоплені противником позиції на Харківському напрямку вдалось частково повернути.

Раніше з посиланням на аналітиків ISW також повідомлялось, що росіяни обрали захоплення Вовчанська як одне з ключових тактичних завдань першого етапу наступальної операції на півночі Харківської області, оскільки місто є найбільшим населеним пунктом безпосередньо на кордоні, що могло б надати російським військам плацдарм поблизу російського тилу для підготовки та початку другого етапу російської наступальної операції.

Статті

Донбас
23.06.2024
18:44

Жителям "ДНР" обіцяють будинки з басейном і люксові курорти на морі. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня інформаційні стрічки окупаційних ЗМІ Донбасу були щедро наповнені повідомленнями і заявами про небувалий приплив в економіку "республік" багатомільярдних інвестицій. Однак, якщо уважно вчитатися в бравурні звіти, то стає зрозуміло, що...
Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Всі статті