Для підготовки і початку другого етапу наступальної операції: в ISW розповіли, навіщо росіяни прагнуть захопити Вовчанськ

Росіяни обрали захоплення Вовчанська як одне з ключових тактичних завдань першого етапу наступальної операції на півночі Харківської області, оскільки місто є найбільшим населеним пунктом безпосередньо на кордоні, що могло б надати російським військам плацдарм поблизу російського тилу для підготовки та початку другого етапу російської наступальної операції. Про це повідомляється у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) від 18 травня.

"Російські сили наразі віддають пріоритет захопленню Вовчанська, оскільки він, імовірно, є однією з тактичних цілей, що залишилися, першого етапу наступальних операцій на півночі Харківської області", - ідеться у звіті.

Аналітики підкреслюють, що російське військове командування, ймовірно, обрало захоплення Вовчанська як одне з ключових тактичних завдань першого етапу наступальної операції на півночі Харківської області, оскільки Вовчанськ є найбільшим населеним пунктом безпосередньо на кордоні, який міг би надати російським військам плацдарм поблизу російського тилу для підготовки і початку другого етапу російської наступальної операції. 

Зазначається, що з метою захоплення Вовчанська російські війська завдали ударів по мостах через річку Сіверський Донець, щоб швидко ізолювати поле бою на схід від річки, щоб підвищити свої шанси послабити українські наземні комунікації і швидко захопити Вовчанськ. Російські війська завдають по населеному пункту більшу кількість ударів бомбами-планувальниками, ніж по інших місцях уздовж кордону, і, "судячи з усього, направили в цей район більше живої сили, ніж у напрямку Липців", як уточнюють аналітики. 

"Неясно, чи буде другий етап російської наступальної операції на півночі Харківської області пріоритетом надаватися оперативній меті Росії з розширення бажаної "буферної зони" далі в ширину вздовж міжнародного кордону, чи оперативній меті Росії з просування в межах ефективної дальності дії ствольної артилерії Харкова. Місто та його околиці. Російські війська також можуть передбачити наступний етап наступальної операції з Вовчанська з метою просування до Великого Бурлука, щоб поставити під загрозу оперативний тил угруповання українських військ, що обороняється на Куп'янському напрямку", - сказано також у документі.

Раніше з посиланням на аналітиків ISW повідомлялося, що росіяни планують створити прикордонну "буферну зону" на Харківщині, об'єднавши плацдарми в Липцях і Вовчанську.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті