ISW: Росіяни планують створити прикордонну "буферну зону" на Харківщині, об'єднавши плацдарми у Липцях і Вовчанську

Російські війська застосовують нову тактику наступу на Харківщині та планують створити прикордонну "буферну зону", об'єднавши плацдарми у Липцях і Вовчанську. Про це йдеться у звіті аналітиків Інститутут вивчення війни (ISW) від 14 травня.

"Темпи російських наступальних операцій на півночі Харківської області, схоже, сповільнилися за останні 24 години, і характер російської наступальної активності в цьому районі відповідає оцінці ISW, що російські війська надають перевагу створенню "буферної зони" в районі міжнародного кордону, а не більш глибокому проникненню на територію Харківської області", - йдеться у звіті. 

З посиланням на кількох українських військових чиновників аналітики зазначають, що ситуація в Харківській області повільно стабілізується. Зокрема, начальник ГУР Кирило Буданов заявив 14 травня, що ситуація в Харківській області почала стабілізуватися в ніч з 13 на 14 травня, коли додаткові українські підрозділи були розгорнуті в цьому районі і почали оборонятися від російського наступу. Крім того, речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин зазначив, що українські сили почали "зачистку" Вовчанська, наносячи удари по видимих російських штурмових групах у населеному пункті. 

"Кілька російських і українських джерел також повідомили, що російські війська використовують нову тактику в цьому напрямку - невеликі штурмові групи чисельністю не більше п'яти осіб проникають на українські позиції, а потім об'єднуються з іншими невеликими штурмовими групами в більшу ударну групу", - пишуть аналітики.

Раніше з посиланням на Генштаб повідомлялось, що на окремих ділянках на Харківському напрямку для уникнення втрат ЗСУ перемістились на більш вигідні позиції.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті