Іспанія відправить Україні ракети для "Patriot" та танки Leopard у новому пакеті військової допомоги на $1,23 млрд

Іспанія надасть Україні новий пакет військової допомоги на $1,23 млрд, до якого увійдуть ракети Patriot і танки Leopard. Про це з посиланням на неназвані джерела, близькі до операції, повідомила іспанська газета El Pais 27 травня, пише Reuters.

"Іспанія планує відправити в Україну ракети Patriot і танки Leopard в рамках пакету озброєнь на суму 1,13 мільярда євро (1,23 мільярда доларів), оголошеного минулого місяця. Іспанія передасть Україні дюжину критично важливих зенітних ракет Patriot і 19 вживаних танків Leopard 2A4 німецького виробництва та іншу зброю іспанського виробництва, таку як антидронове спорядження та боєприпаси", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що про нове зобов'язання щодо постачання зброї буде оголошено під час офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Мадрида 27 травня, де він зустрінеться з прем'єрміністром країни Педро Санчесом і королем Феліпе.

"Вартість пакету була схвалена минулого місяця урядом, хоча в ньому не уточнювалося, яка саме зброя включена. Прессекретар Санчеса відмовився коментувати повідомлення El Pais", - пише Reuters.

Раніше повідомлялось, що Іспанія й Україна підпишуть у Мадриді двосторонню угоду про безпеку.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті