Іспанія відправить Україні ракети для "Patriot" та танки Leopard у новому пакеті військової допомоги на $1,23 млрд

Іспанія надасть Україні новий пакет військової допомоги на $1,23 млрд, до якого увійдуть ракети Patriot і танки Leopard. Про це з посиланням на неназвані джерела, близькі до операції, повідомила іспанська газета El Pais 27 травня, пише Reuters.

"Іспанія планує відправити в Україну ракети Patriot і танки Leopard в рамках пакету озброєнь на суму 1,13 мільярда євро (1,23 мільярда доларів), оголошеного минулого місяця. Іспанія передасть Україні дюжину критично важливих зенітних ракет Patriot і 19 вживаних танків Leopard 2A4 німецького виробництва та іншу зброю іспанського виробництва, таку як антидронове спорядження та боєприпаси", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що про нове зобов'язання щодо постачання зброї буде оголошено під час офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Мадрида 27 травня, де він зустрінеться з прем'єрміністром країни Педро Санчесом і королем Феліпе.

"Вартість пакету була схвалена минулого місяця урядом, хоча в ньому не уточнювалося, яка саме зброя включена. Прессекретар Санчеса відмовився коментувати повідомлення El Pais", - пише Reuters.

Раніше повідомлялось, що Іспанія й Україна підпишуть у Мадриді двосторонню угоду про безпеку.

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті