Хід у відповідь. США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили

Білий дім 28 березня заявив, що США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили, як це регулярно відбувалося протягом кількох років на підставі договору СНО-3. Про це повідомляє "Голос Америки".

За словами представника Ради національної безпеки, цей захід – відповідь США на рішення Москви призупинити участь у договорі. Він також сказав, що «відповідно до міжнародного права, США мають право реагувати на порушення росією договору СНО-3 і приймають пропорційні та оборотні контрзаходи, щоб спонукати росію повернутися до виконання своїх зобов'язань».

«Оскільки заявлене Росією призупинення дії нового договору СНО є юридично недійсним, США згідно із законом дозволено не оновлювати наші дані раз на два роки, у відповідь на порушення з боку Росії», - додав представник Білого дому.

У повідомленні нагадується, що 21 лютого 2023 року путін заявив, що росія припиняє свою участь у договорі СНО-3, який обмежує розгорнуті стратегічні ядерні арсенали обох сторін. При цьому путін стверджував, що росія не виходить із договору повністю.

Підписаний у лютому 2011 року, продовжений на початку 2021 року і який закінчується в 2026 році, договір СНО-3 обмежує кількість стратегічних ядерних боєголовок, які можуть розгорнути обидві країни, та встановлює механізми перевірки за дотриманням договору. У рамках цього договору США та РФ обмінюються даними про стан своїх ядерних стратегічних сил.

Згідно з останнім обміном даними від 1 вересня 2020 року, РФ заявила про 1447 розгорнутих стратегічних боєголовок.

І США, і РФ виконали центральні обмеження щодо стратегічних ядерних озброєнь, встановлені договором СНО-3, до 5 лютого 2018 року, і з того часу їх ядерні запаси залишаються на встановленому рівні або нижче.

Статті

Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Всі статті