Хід у відповідь. США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили

Білий дім 28 березня заявив, що США перестають обмінюватися з росією даними про ядерні сили, як це регулярно відбувалося протягом кількох років на підставі договору СНО-3. Про це повідомляє "Голос Америки".

За словами представника Ради національної безпеки, цей захід – відповідь США на рішення Москви призупинити участь у договорі. Він також сказав, що «відповідно до міжнародного права, США мають право реагувати на порушення росією договору СНО-3 і приймають пропорційні та оборотні контрзаходи, щоб спонукати росію повернутися до виконання своїх зобов'язань».

«Оскільки заявлене Росією призупинення дії нового договору СНО є юридично недійсним, США згідно із законом дозволено не оновлювати наші дані раз на два роки, у відповідь на порушення з боку Росії», - додав представник Білого дому.

У повідомленні нагадується, що 21 лютого 2023 року путін заявив, що росія припиняє свою участь у договорі СНО-3, який обмежує розгорнуті стратегічні ядерні арсенали обох сторін. При цьому путін стверджував, що росія не виходить із договору повністю.

Підписаний у лютому 2011 року, продовжений на початку 2021 року і який закінчується в 2026 році, договір СНО-3 обмежує кількість стратегічних ядерних боєголовок, які можуть розгорнути обидві країни, та встановлює механізми перевірки за дотриманням договору. У рамках цього договору США та РФ обмінюються даними про стан своїх ядерних стратегічних сил.

Згідно з останнім обміном даними від 1 вересня 2020 року, РФ заявила про 1447 розгорнутих стратегічних боєголовок.

І США, і РФ виконали центральні обмеження щодо стратегічних ядерних озброєнь, встановлені договором СНО-3, до 5 лютого 2018 року, і з того часу їх ядерні запаси залишаються на встановленому рівні або нижче.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті