"Благодатний вогонь" в Єрусалимі запалювали звичайною запальничкою - грецький суд визнав

Суд в Афінах визнав правоту грецького журналіста: "благодатний вогонь" у Єрусалимі запалювали звичайною запальничкою. Про це повідомляє у Фейсбук журналіст і фактчекер видання Delfi Ілля Бер.

Він нагадує, що 5 років тому грецький журналіст, головний редактор фактчекерського проєкту Ellinika Hoaxes Дімітріс Алікакос опублікував книжку, присвячену диву, що регулярно трапляється напередодні православного Великодня, - зішестю благодатного вогню.

"Щоб провести своє незалежне розслідування, Алікакос під виглядом грецького прочанина приїхав до Єрусалима і поговорив із різними людьми, включно зі співробітниками Єрусалимського патріархату. І один із них, причому не хто-небудь, а цілий архієпископ Ісидор на блакитному оці зізнався, що власноруч запалював лампаду на Гробі Господньому звичайною запальничкою: не один і не два рази, "ось цими самими руками", - повідомляє Бер.

За його словами, у відповідь на публікацію книги Дімітріса Алікакоса "Єрусалимський патріархат разом з архієпископами Ісідором і Аристархом (генеральний секретар патріархату), подав цивільний позов проти автора і видавця книги, вимагаючи 700 000 євро як компенсацію за моральну шкоду".

"У січні 2021 року обидва архієпископи висунули проти Алікакоса ще й кримінальні звинувачення. Вони стверджували, що його книга поширює неправду і що він отримав їхні свідчення незаконно і без дотримання журналістських стандартів. Але Алікакос не будь дурень виклав відео свого спілкування з Ісідором, на якому, по-перше, видно, що журналіст нічого не перебрехав, а по-друге, зрозуміло, що знято його не прихованою камерою, і що ієрарх абсолютно свідомо, дивлячись у камеру, розповідав, що та як", - зазначає Бер.

"29 березня 2024 року після майже п'яти років судових розглядів і трьох відтермінувань сам Алікакос постав перед афінським судом за звинуваченням у наклепі, порушенні таємниці усних розмов і порушенні персональних даних у зв'язку з використаними ним методами. У підсумку було ухвалено одноголосне рішення на користь Алікакоса", - констатує Бер.

Він цитує коментар Дімітріса Алікакоса щодо рішення суду: "Це була найскладніша робота з перевірки фактів у моїй кар'єрі - спростування твердження одинадцятисотлітньої давнини, яке широко розповсюджувалося серед мільйонів людей. Моє розслідування було спрямоване не на спростування релігійних переконань, а на твердження, яке поширювали через офіційний сайт Єрусалимського патріархату, про те, що Священний вогонь щорічно запалюють у чудесний спосіб. Мені вдалося переконливо довести його природне, ініційоване людиною походження. Грецькі судові органи підтвердили точність і чесність мого розслідування, відкинувши всі звинувачення в брехливості та наклепі з боку архієпископів, особливо того, який відкрито зізнався у використанні запальнички для запалювання Благодатного вогню. Цей юридичний результат знаменує собою тріумф журналістського розслідування і рішуче спростування багатовікової брехні".

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті