Грабував українців під виглядом "обшуків": колаборант з "Куп’янського МВС РФ" проведе 13 років за ґратами

Реальний термін ув’язнення отримав ще один колаборант, який співпрацював з агресором на період окупації Харківщини. Зловмисника було затримано одразу після звільнення Куп’янського району, повідомляє СБУ у своєму Телеграм-каналі 27 вересня. 

"У серпні 2022 року він добровільно вступив до окупаційного "пункту поліції №2", який діяв на території тимчасово захопленої громади. Перебуваючи там на "посаді слідчого", він займався фабрикуванням «карних справ» проти місцевих жителів для подальшого ув’язнення потерпілих до російських катівень", - сказано в повідомленні.

Також колаборант разом із озброєними окупантами та їхніми поплічниками вдиралися до осель українців та грабували їх під виглядом "обшуків". Під час таких "рейдів" рашисти виносили з помешкань гроші, побутову техніку та інше приватне майно. У разі опору російські карателі застосовували зброю або викрадали власників оселі з їхніми сім’ями. 

Зазначається, що під час звільнення райцентру колаборант намагався "залягти на дно", щоб уникнути правосуддя. Однак ховався він недовго - вже через день після деокупації громади співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився місцевий житель, колишній посадовець органів внутрішніх справ, який у 2017 році звільнився зі служби за станом здоров’я. Після початку повномасштабного вторгнення РФ він підтримав російських окупантів і, "дочекавшись" їх у Куп’янську, приєднався до загарбницьких лав.

На підставі зібраних СБУ доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив йому 13 років тюрми із позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 10 років.

Раніше повідомлялось, що ще 12 освітян-колаборантів з Луганської області отримали підозру.

Статті

Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Всі статті