Голова Радбезу ООН анонсував кілька засідань у січні щодо війни росії проти України

Протягом січня Рада Безпеки ООН проведе кілька засідань з питань російської війни проти України, оскільки Москва посилює обстріли українських міст. Про це в середу заявив журналістам постпред Франції, яка головує в січні в Радбезі ООН, Ніколя де Рів’єр, - пише Укрінформ.

«Як голова Ради Безпеки можу сказати: дуже ймовірно, що в нас будуть засідання стосовно України протягом січня», – сказав він, зазначивши, що перше засідання може відбутися вже наступного тижня, якщо це питання буде погоджено з іншими членами РБ.

«Ситуація в Україні залишається надзвичайно важкою. Не думаю, що вона покращується. Я думаю, що вона погіршується… За останні дні зросла кількість воєнних дій, бомбардувань з використанням ракет і безпілотників з боку Росії на території України», - наголосив він.

Очевидно, що Росія націлена на цивільну інфраструктуру в Україні – на електростанції, енергетичні об'єкти, а також на школи, лікарні тощо, сказав дипломат.

«Отже, (в росії - ред.) наявний чіткий порядок денний, спрямований на те, щоб залякати населення», – зауважив він, наголосивши, що «все це повністю суперечить» міжнародному гуманітарному праву та Женевським конвенціям.

«Я вважаю, що вся ця війна в Україні є просто кричущим порушенням Статуту ООН» – додав він.

За словами Рів’єра, він не бачить жодної надії на початок переговорів в короткостроковій перспективі.

Серед пріоритетів роботи Радбезу в січні, голова РБ назвав «покращення ситуації на Близькому Сході, в Україні, в Судані, у регіоні Сахелю, на Африканському Розі», а також у Гаїті.

Як повідомлялося, у січні в Радбезі ООН головує Франція. З початку року РБ оновився на третину. Непостійними членами стали Алжир, Гаяна, Словенія, Сьєрра-Леоне та Південна Корея. Завершили дворічне членство в РБ Албанія, Бразилія, Габон, Гана й ОАЕ.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті