Глава партії "Слуга народу" заявила про реформу виборчого законодавства

Глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк заявила про підготовку реформи виборчого законодавства. Про це 20 лютого у Telegram заявила нардепка.

"Ми усвідомлюємо, що чесні та прозорі вибори – не менш важливо для руху України до ЄС, ніж чесний земельний ринок, прозоре містобудування чи верховенство права. Саме від дотримання найвищих демократичних стандартів під час передвиборчої кампанії будь-якого рівня залежить якість політики у країні", – заявила Шуляк.

Законопроєкт №8310 передбачає реформу регулювання передвиборчої агітації, яка містить кілька важливих принципів. Насамперед йдеться про регулювання передвиборчої агітації, яка є "слабким місцем" нашої виборчої системи.

"Порушення на дільницях та під час голосування вдалося звести до незначних спільних зусиль влади та громадянського суспільства, під впливом Помаранчевої революції та Революції Гідності. Що ж до ходу передвиборчої кампанії, і особливо інформаційної складової, тут є над чим працювати", - заявила глава партії.

Також вона наголосила, що європейські партнери вказують на проблеми, що склалися у нашому виборчому законодавстві. Серед таких проблем виділяються замовчування кандидатів, вибірковість зображення кандидата залежно від позиції власників чи домовленостей політиків із власниками, невизначене законом засилля прихованої реклами, а також нездатність регуляторів швидко та ефективно притягти порушників до відповідальності.

"Все це до певної міри впливає на волевиявлення громадян під час виборів, впливає на етапі формування громадської та особистої думки", - додала вона.

При цьому Шуляк наголосила, що вже є розуміння того, як регулювати передвиборчу агітацію.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що представник президента у ВР оцінив ймовірність проведення виборів до Ради цього року.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті