Генерал США заявив, що ЗСУ отримали 98% озброєння, необхідного для контрнаступу

Про майже повне забезпечення зброєю заявив Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі під час слухань у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США. Про це повідомляє "Еспрессо".  

Каволі заявив, що Україна та її західні союзники підрахували, скільки техніки знадобиться Києву для контрнаступу, після чого партнери України почали її постачання. Генерал повідомив, що в Україну вже надійшло понад 98% обіцяної бойової техніки, а також відзначив «щедрість» союзників у постачанні танків і бойових броньованих машин.

"Я абсолютно впевнений, що ми доставили необхідний їм матеріал, і ми продовжимо працювати над підтримкою їхніх операцій", — сказав Каволі.

За словами Каволі, результати імітаційних бойових ігор, проведених спільно з українцями, свідчать про те, що сили Києва перебувають "у гарній позиції" для успішного контрнаступу проти російських військ, які окупували територію України.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував ці цифри в ефірі телемарафону. Він погодився, що тієї зброї, яка зараз надходить в Україну достатньо для "певних дій", але підкреслив, що "зброї ніколи не буває достатньо, коли в тебе такий ворог, як РФ".

"На мій погляд, 98% — це занадто [велика цифра]. Але він [Каволі] виходить із певної математики ... Техніки має бути набагато більше, снарядів дійсно дефіцит, особливо важких калібрів. І ЄС, і ми намагаємось розв'язати цю проблему", — сказав Подоляк.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник заявив, що для контрнаступу Україні потрібні винищувачі й далекобійні ракети, але союзники поки не перетинають "червону лінію" поставок. 

Статті

Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Всі статті