Для контрнаступу Україні потрібні винищувачі й далекобійні ракети, але союзники поки не перетинають "червону лінію" поставок – МЗС

Україні потрібні винищувачі й далекобійні ракети для підтримки контрнаступу, але поки союзники не перетинають "червону лінію" таких поставок. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник в ефірі "Єдиних новин" 22 квітня.

"Для наступальних дій потрібна не тільки бронетехніка, а і потрібні винищувачі, щоб підтримувати наступ. На жаль, поки ця "червона лінія" так і не була перетнута в "Рамштайні", – сказав Мельник. – Щоб ці наступальні дії принесли успіх, ми потребуємо наступальної зброї, в першу чергу йдеться про далекобійні ракети та винищувачі. F-16 – оптимальний варіант, але є й інші".

Заступник міністра підкреслив, що та допомога, яку союзники пообіцяли надати Україні на зустрічі у форматі "Рамштайн", є недостатньою, адже системи ППО справді є важливими для України, але "зараз йдеться не про оборону, а про наступ".

Раніше повідомлялось, що Мельник заявив: Україна може завершити війну цього року; для цього негайно потрібна у 10 разів більша військова допомога від союзників.

Статті

Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Світ
11.09.2024
10:17

«Не потрібно радикально й однозначно заявляти про неможливість переговорів». Російські ЗМІ про Україну

Концентрація п'ятнадцятитисячного угруповання українських військ як головну мету розглядає зовсім не Білорусь, а, швидше за все, Росію. І насамперед територію Брянської області, в якій Київ може спробувати розіграти «курський сценарій».
Луганськ
09.09.2024
17:02

Правда і міф про російську гуманітарку. Луганський щоденник

Може, це жорстоко, але часто виходило, що допомогу отримував той, хто міг про неї написати та попросити, хто мав доступ до соціальних мереж, хто був наполегливий. Зрозуміло, що люди похилого віку до цієї категорії не належать.
Всі статті