Франція та Італія готові поставити Україні систему ППО, яка може перехоплювати балістичні ракети

Франція та Італія готові поставити Україні протиракетну систему SAMP/T навесні 2023 року. По це повідомило "Радіо Свобода" з посиланням на міністерство оборони Франції. 

Зазначається, що це єдина система європейського виробництва, яка може перехоплювати балістичні ракети.

«Це дозволить Україні захищатися від російських безпілотників, ракет і авіаційних атак, охоплюючи значну частину території України», – йдеться в заяві відомства.

Як повідомляє Бі-бі-сі, Україна ще у жовтні просила у Заходу ППО середнього та далекого радіусу дії, але лише наприкінці січня італійська преса написала, що після дзвінка з Вашингтона Франція та Італія сіли узгодити технічні деталі поставок комплексів SAMP-T, які будуть зібрані з італійських та французьких компонентів.

І ось ці переговори завершено, повідомило Міноборони Франції у п'ятницю.

Як повідомлялося, ракети великої дальності для HIMARS - США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті