Ракети великої дальності для HIMARS - США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні

Сполучені Штати Америки оголосили про надання чергового пакету військової допомоги Україні. Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що сума пакету складає 2,2 мільярда доларів. До переліку військової техніки, яку Вашингтон надасть Києву, входять зокрема протитанкові ракети Javelin, артилерійські боєприпаси, а також звичайні ракети та ракети великої дальності для наданих США раніше комплексів HIMARS.

Частина поставки на 1 млрд 725 млн доларів буде профінансована з фонду, відомого як Ініціатива сприяння безпеці України (USAI), який дозволяє адміністрації Байдена замовляти нове озброєння у виробників, а не вилучати його з запасів Пентагону.

Список озброєнь також включає: додаткові 155-мм артилерійські снаряди, 120-мм мінометні боєприпаси, 190 великокаліберних кулеметів із тепловізійними прицілами та відповідними боєприпасами для протидії безпілотним авіаційним системам; 181 машину із захистом від мін та нападів із засідок (MRAP); 250 протитанкових комплексів Javelin; 2000 протитанкових ракет; протипіхотні боєприпаси Claymore; підривні боєприпаси; спорядження для холодної погоди, каски та інше польове спорядження.

До нового пакета допомоги не увійшли західні військові літаки. Україна запитує винищувачі F-15 та F-16. Вашингтон і Берлін чітко означили, що їхнє відправлення Києву може призвести до перетину так званих червоних ліній, що може спричинити ескалацію з боку Москви. У свою чергу у Білому домі заявили, що не перешкоджатимуть, якщо винищувачі F-15 та F-16 захочуть передати інші союзники України.

«Ми ніколи не намагалися змусити іншу країну щось дати чи не дати, і це знову ж таки суверенні рішення, які приймають окремі держави. Тож якщо країна вирішує, що вона хоче надати винищувачі, безумовно, це її рішення, і ми його поважатимемо. Ми хочемо, щоб Україна отримала якнайбільше підтримки», – заявив в інтерв'ю «Голосу Америки» координатор стратегічних комунікацій Ради з національної безпеки США Джон Кірбі.

Він додав, що Сполучені Штати майже щодня ведуть переговори з українськими партнерами про те, якими є їхні потреби у озброєнні.

«Ми зробимо все можливе, щоб переконатися, що вони можуть досягти успіху на полі бою не лише сьогодні, а й у майбутні місяці», – резюмував він.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті