Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав протокол про вступ Швеції до НАТО. Про це повідомили в його адміністрації, - пише "Радіо Свобода".

Документ передано для ратифікації до парламенту країни - Великих національних зборів. Про дату засідання парламенту з цього питання не повідомлялося.

Видання нагадало, що Швеція, а також Фінляндія, які раніше зберігали нейтралітет, подали заявки на вступ до НАТО 2022 року, невдовзі після початку російського військового вторгнення росії в Україну. Фінляндія стала членом Північноатлантичного союзу у квітні 2023 року. Приєднання Швеції до НАТО блокували Туреччина та Угорщина.

Анкара вимагала від Стокгольма видачі активістів Курдської робітничої партії, яких вона вважає терористами і які отримали у Швеції політичний притулок. Туреччина вимагала скасувати введене проти неї Швецією ембарго на торгівлю зброєю. Крім того, Ердоган різко засуджував інциденти зі спаленням Корану та інші антиісламські виступи шведських активістів.

Однак у липні цього року він заявив, що його країна більше не перешкоджатиме вступу Швеції до альянсу. Обіцянка була дана перед самітом НАТО у Вільнюсі, після розмови Ердогана з президентом США Джо Байденом.

Для того, щоб Швеція могла приєднатися до НАТО, її заявку мають схвалити всі члени союзу. Зараз до НАТО входить 31 держава.

Статті

Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Всі статті