Ердоган отримав крижаний прийом у Німеччині, яку відвідав уперше за три роки

Президент Туреччини Реджеп Ердоган з офіційним візитом відвідав Німеччину вперше за три роки і отримав там крижаний прийом 17 листопада. Про це повідомляє низка зарубіжних ЗМІ. 

"Шольц приймає Ердогана: крижана атмосфера перед зустріччю", - підкреслює "Deutsche Welle".

"Президент Туреччини Реджеп Ердоган прибув із візитом до Берліна і зустрівся з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром і канцлером Олафом Шольцем. Німецька влада зробила цю поїздку якомога менш помітною: так вона реагує на антиізраїльську позицію турецького лідера", - пише BBC.

Зазначається, що позиції Німеччини і Туреччини з приводу війни на Близькому Сході є діаметрально протилежними. Німеччина підтримує Ізраїль, тоді як Туреччина називає його "терористичною державою".

Під час візиту не було заплановано публічних виступів і спільних пресконференцій, тож заяви сторін з'являлися на стрічках інформагентств і в соцмережах. Так, пресслужба Ердогана поширила його заяву про те, що Ізраїль має негайно припинити військову операцію проти бойовиків ХАМАС і погодитися на припинення вогню.

"Президент Ердоган заявив, що атаки Ізраїлю на палестинські землі мають бути припинені і що реакція всього світу на порушення прав людини дуже важлива, - йдеться в заяві. - Припинення вогню має бути встановлено негайно".

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр укотре наголосив на праві Ізраїлю на існування і самооборону.

"У зв'язку з останніми заявами Туреччини щодо близькосхідного конфлікту президент Франк-Вальтер Штайнмаєр чітко позначив позицію Німеччини", - написала його прес-секретар у соцмережі Х.

Уточнюється, що Штайнмаєр був першим, з ким зустрівся Ердоган у Берліні. Повідомляли, що на зустрічі, крім Близького Сходу, обговорювали "двосторонні відносини між Туреччиною і Німеччиною та глобальну тематику".

Увечері Ердоган зустрівся з канцлером Олафом Щольцем.

Раніше повідомлялось, що Ізраїль відкликає своїх дипломатів із Туреччини після заяв президента Туреччини Реджепа Ердогана про "військові злочини" Ізраїлю.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті