Електронний і паперовий військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу - Міноборони

Електронний військово-обліковий документ у застосунку мобільного телефону або роздрукований рівнозначні документу в паперовій формі та мають однакову юридичну силу. Про це 31 липня заявив Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України.

"Наявність в особи військово-облікового документа в електронній формі, зокрема, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR-кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу", - йдеться в повідомленні.

У відомстві також зазначили, що військово-обліковий документ в електронній формі дає змогу уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Нацполіції та Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких електронних засобів (телефони, планшети), на які можна встановити застосунок "Резерв+" і в яких є камера.

Також під час формування списків військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, роботодавці можуть використовувати військово-облікові документи працівників в електронній формі.

"Для цього військовозобов’язаний може надавати роботодавцю свій військово-обліковий документ як у паперовій, так і в електронній формі (у тому числі роздрукований)", - додали у відомстві.

Як повідомлялося, у Резерв+ відтепер доступний статус бронювання

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті