Екс-глава Адміністрації президента України перебуває у важкому стані в приватній клініці Москви - ЗМІ

У Москві (Російська Федерація) до лікарні госпіталізували колишнього главу Адміністрації президента України Андрія Клюєва. Про це повідомило російське видання "РЕН ТВ" з посиланням на власне джерело, - пише Фокус.

"Екс-главу Адміністрації президента України, бізнесмена Андрія Клюєва госпіталізовано в Москві", - йшлося в повідомленні.

Зазначили, що зараз Клюєв перебуває у важкому стані в приватній клініці, його під'єднали до апарату ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація).

Із 2010 до 2012 року Андрій Клюєв був першим віце-прем'єр-міністром України, із 2012 до 2014 - секретарем РНБО. 24 січня 2014 року був призначений на посаду глави Адміністрації президента України. 25 лютого 2014 року - подав у відставку. У лютому 2023 року президент України Володимир Зеленський позбавив його українського громадянства.

Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року. У березні 2014 року його оголосили в розшук, проте вже у квітні 2019 - його зняли з розшуку Інтерполу.

17 травня 2023 року ВАКС заочно обрав Клюєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Його підозрювали в організації заволодіння та розтраті бюджетних коштів на користь підконтрольного підприємства та підприємств підконтрольних колишньому прем'єр-міністру в розмірі понад 195 мільйонів гривень. Гроші були передбачені на фінансування інноваційних та інвестиційних проєктів у реальному секторі економіки.

У лютому 2023 року в розслідуванні проєкту "Гроші" йшлося про те, що СБУ викрила ворожий центр із підготовки прихованих агентів впливу Російської Федерації, яких впроваджували у вищі ешелони влади. Їхнє керівництво вели колишні "регіонали" Володимир Сівкович та Андрій Клюєв.

У 2019 році колишній глава Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Клюєв намагався балотуватися до Верховної Ради по мажоритарному округу в Донецькій області. Однак за законом, кандидат у депутати має проживати на території України протягом п'яти останніх років перед балотуванням, тоді як Клюєв із 2014 року перебував за межами країни. У результаті Центральна виборча комісія відмовилася його реєструвати.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
08.05.2025
09:00

Економічне бронювання: тема закрита?

Останні місяці тема економічного бронювання майже зійшла нанівець. Якщо минулого року народні депутати, члени уряду та навіть президент обговорювали можливі параметри та деталі, то сьогодні ця тема майже не підіймається.
Світ
07.05.2025
09:52

«Після демаршу Зеленського у нас розв'язані руки». Російські ЗМІ про Україну

...Необхідно шукати приховані місця в районі Москви і Підмосков'я, де можуть бути схрони або осередки, де ці безпілотники збираються і потім атакують регіони Росії. Десь точно має бути таємний пункт управління.
Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Всі статті