Дуда заявив, що слова прем’єра Польщі про "припинення передачі зброї" Україні неправильно зрозуміли

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що слова прем'єр-міністра Матеуша Моравецького про припинення військової допомоги Україні вирвали з контексту. Про це він сказав в інтерв’ю TVN24.

Дуда пояснив, що заява очільника польського уряду стосується нової зброї, яку Варшава закуповує для своєї армії.

"Ну, на мій погляд, прем’єр-міністр просто сказав: ми не передамо Україні ту нову зброю, яку зараз закуповуємо в рамках модернізації польської армії", - сказав він.

Польський президент зазначив, що його країна не може зараз передавати Україні нову зброю, яку сама за мільярди доларів купує для модернізації власної армії, та додав, що він сам би був противником передачі зброї, яку Польща купує у США чи Південної Кореї, зокрема системи Patriot, HIMARS тощо.

Водночас Дуда зазначив, що Польща має діючі контракти з Україною, зокрема на поставки самохідних артилерійських установок Krab.

Як повідомлялося, 20 вересня Моравецький заявив, що Варшава припиняє постачання зброї Києву і натомість зосереджується на власному озброєнні.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті