Достроково і вдома: вибори путіна на окупованих територіях України розтягнуть у часі

Російські триденні вибори президента у квазіутвореннях "ДНР" і "ЛНР", а також частинах Запорізької та Херсонської областей розпочнуться достроковим голосуванням, яке проведуть на всій їхній території у зв'язку з воєнним станом, - пишуть 7 лютого росЗМІ.

Термін "дострочки" виборчкоми визначать на місцях самостійно. Попередньо, як і у вересні 2023 року, голосування триватиме приблизно протягом тижня до першого дня виборів.

За словами так званої "голови регіонального виборчкому" окупованої частини Запорізької області Галини Катющенко, "у зв'язку з умовами СВО" всю територію визнано важкодоступною, і "члени дільничних виборчих комісій" приходитимуть до громадян додому. Термінів "дострочки" вона не уточнила, але за російськими законами, достроково поставити галочку в бюлетені можна "не раніше ніж за 20 днів" до основного дня голосування.

Також "голова херсонського облвиборчкому" Марина Захарова говорила, що "дати дострокового голосування ще визначаються".

РосЗМІ також пишуть, що у "пресслужбі виборчкому ДНР" повідомили, що "робочою датою" початку дострокового голосування наразі є 10 березня, але "можливі зміни відповідно до оперативної обстановки" - "варіантів, у який день слід починати дострокове голосування, ще багато, і остаточного рішення немає".

Вибори президента РФ призначено на 17 березня, відповідно, "дострокове волевиявлення" може початися з 25 лютого.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті