До українських полярників удруге за червень завітав імператорський пінгвін

До української антарктичної дослідницької станції “Академік Вернадський” вдруге за червень завітав імператорський пінгвін. Про це у Фейсбуці повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

"До "Вернадського" повернувся імператорський пінгвін – тепер він вивчає будівлю самої станції. Вже роздивлявся великий паливний бак з пальмами, основний вхід, пожежний вихід біля кубриків, а також метеоґанок", - йдеться у повідомленні.

Нагадується, що вперше цей птах завітав на острів Галіндез, де розташована українська станція, на початку червня. Такий візит став справжнім сюрпризом, адже імператорські пінгвіни не гніздують в районі “Вернадського”, а обирають холодніші території. Найближча їхня колонія розташована за понад 300 км від станції.

Востаннє появу імператорського пінгвіна біля станції українські полярники фіксували у грудні 2020 року.

Цього ж разу він спершу кілька днів гуляв островом, вподобавши місце біля геомагнітної обсерваторії, потім залишив Галіндез, а тепер знову повернувся.

Біологи відзначають, що це молодий пінгвін, який нещодавно полишив батьків. У такому віці для них типові поодинокі мандри, адже вони ще не беруть участі у розмноженні й активно вивчають навколишній світ.

Як додали у НАНЦ, вже перед публікацією цього допису полярники побачили на іншому боці нашого острова ще одного великого пінгвіна. Зимівники помітили його з човна під час морського виходу, але льодова ситуація не дозволила підійти близько й визначити, що це за вид.

Ймовірно, це був або другий імператорський пінгвін, або королівський – вони трохи менші за розмірами, але теж великі і не живуть в цій місцевості (надають перевагу теплішим Субантарктичним островам).

Статті

Донбас
21.07.2024
15:16

Фантазії на тему відновлення розореного регіону. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головним ньюсмейкером виступав ватажок «ДНР» Денис Пушилін. В інтерв'ю донецькій редакції одного з російських телевізійних каналів він у найкращих традиціях фінансових пірамід щедро обіцяв жителям «республіки» нові, сучасні міста,...
Країна
20.07.2024
10:00

Приватизація-2024: у пошуках "меншого зла"

Важливо наголосити на тенденції: стрімке падіння капіталізації українських держактивів. Наприклад – Одеський припортовий завод (ОПЗ), колись великий виробник мінеральних добрив.
Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Всі статті