До списку документальної спадщини ЮНЕСКО "Пам’ять світу" внесуть листи на бересті

Естонія, Латвія, Литва, Польща та Україна подали спільну заявку до ЮНЕСКО щодо номінування листів на бересті до Списку документальної спадщини ЮНЕСКО “Пам’ять світу”.  Про це повідомила пресслужба Мінкультури.

Ці листи були надіслані з Сибіру в 1945 – 1965 роках.

Загалом до списку планують включити 148 документів 1940 – 1965 років. Вони зберігаються в 31 інституції пам’яті, серед документів є також інші особисті матеріали, створені політв’язнями та депортованими.  

Від України до Списку ЮНЕСКО подають листи, що зберігаються у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, Музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” та Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

Список ЮНЕСКО “Пам’ять світу” охоплює документальну спадщину світового значення, він містить 558 найменувань.

Наразі Список ЮНЕСКО “Пам’ять світу” містить п’ять елементів пов’язаних з Україною.

Як повідомлялося, Україну вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час 24-ї сесії Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті