Данія виділила 100 млн данських крон на закупівлю боєприпасів для України

Данія внесла 100 млн датських крон (понад $14 млн - ІФ-У) у спільну європейську закупівлю артилерійських боєприпасів для України по лінії Європейського оборонного агентства. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Міністерство оборони Данії. 

Як заявили у данському Міноборони, очікується, що боєприпаси буде поставлено протягом 2024 року,. 

"Українці все ще перебувають у ситуації, коли їм терміново потрібні артилерійські боєприпаси. Ми повинні щось зробити, і цим внеском Данія - у співпраці з низкою інших країн ЄС - бере на себе відповідальність за постачання Україні 155-мм боєприпасів для її артилерії. Данія сприятиме збільшенню спільних закупівель боєприпасів і, як і раніше, готова підтримувати Україну в довгостроковій перспективі", - заявив міністр оборони Трольс Лунд Пульсен.

Закупівлі здійснюються під егідою Європейського оборонного агентства (EDA), до якого Данія вступила 23 березня 2023 року. Проєкт зі спільних закупівель боєприпасів забезпечує загальну основу і мандат для держав-членів на здійснення спільних закупівель боєприпасів. Проєкт розрахований на 8 років, EDA є утримувачем контракту і координує закупівлі.

"Дуже важливо, щоб допомога Україні ґрунтувалася на широкій співпраці між країнами-союзниками - зокрема й на спільних закупівлях. Зі скасуванням торік "оборонного опціону" ЄС Данія отримала можливість повноцінно брати участь у європейському оборонному співробітництві, зокрема в EDA. Це сприяє не лише наданню допомоги Україні, а й зміцненню данської та європейської безпеки в довгостроковій перспективі", - зазначив Пульсен.

EDA очікує, що боєприпаси буде поставлено у 2024 році.

Як повідомлялося, Данія виділить 2,8 млн доларів на кіберзахист України. 

 

 

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті