Чеський художник презентує інсталяцію з розстріляних окупантами машин українців

Чеський художник Максим Велчевський на фестивалі світла SIGNAL у Празі презентує інсталяцію, створену із постраждалих під час війни в Україні автомобілів. Про це повідомляється на сайті фестивалю, - пише "УП.Життя".

SIGNAL триватиме у Празі з 13 по 16 жовтня. Інсталяцію Велчевського, присвячену Україні, покажуть на Маріанській площі перед будинком мерії. Художник назвав її "Фізична можливість смерті в думці когось живого".

Щоб втілити задум художника, з України спеціально привезуть справжні автомобілі цивільних, які розстрілювали чи спалювали російські окупанти під час вуличних боїв.

"Війна в Україні триває з 2014 року. Ми прийняли анексію Криму та бойові дії на Донбасі з холодним спокоєм. Проте переломний момент настав 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення з обстрілом Києва. Цивільні автомобілі, що використовуються в цій інсталяції, є свідченням і прямим доказом цієї жахливої трагедії. Обгорілі "скелети" машин привезені безпосередньо з українських міст, яких торкнулася війна. Кожен із них супроводжується історіями мирних жителів, які втратили не лише свої автомобілі, але найчастіше все своє майно та близьких", – наголошується в описі майбутньої інсталяції.

Фестиваль світла SIGNAL проходитиме у Празі вже вдесяте. Як свідчить програма фестивалю, глядачі побачать загалом 14 світлових інсталяцій та один відеомеппінг.

Максим Велчевський – один із найвідоміших чеських дизайнерів. Закінчив Академію мистецтв і ремесел у Празі в майстерні кераміки та порцеляни. З 2011 року очолює Студію кераміки та порцеляни Академії мистецтв і ремесел у Празі. Він брав участь у понад 90 виставках, а його роботи можна знайти в колекціях Музею V&A в Лондоні, Центру Помпіду в Парижі, Neue Sammlung в Мюнхені, Музею декоративного мистецтва в Празі та Моравській галереї в Брно.

У 2007 році Велчевського визнали дизайнером року на чеській премії Grand Design Awards. 

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті