Чеський художник презентує інсталяцію з розстріляних окупантами машин українців

Чеський художник Максим Велчевський на фестивалі світла SIGNAL у Празі презентує інсталяцію, створену із постраждалих під час війни в Україні автомобілів. Про це повідомляється на сайті фестивалю, - пише "УП.Життя".

SIGNAL триватиме у Празі з 13 по 16 жовтня. Інсталяцію Велчевського, присвячену Україні, покажуть на Маріанській площі перед будинком мерії. Художник назвав її "Фізична можливість смерті в думці когось живого".

Щоб втілити задум художника, з України спеціально привезуть справжні автомобілі цивільних, які розстрілювали чи спалювали російські окупанти під час вуличних боїв.

"Війна в Україні триває з 2014 року. Ми прийняли анексію Криму та бойові дії на Донбасі з холодним спокоєм. Проте переломний момент настав 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення з обстрілом Києва. Цивільні автомобілі, що використовуються в цій інсталяції, є свідченням і прямим доказом цієї жахливої трагедії. Обгорілі "скелети" машин привезені безпосередньо з українських міст, яких торкнулася війна. Кожен із них супроводжується історіями мирних жителів, які втратили не лише свої автомобілі, але найчастіше все своє майно та близьких", – наголошується в описі майбутньої інсталяції.

Фестиваль світла SIGNAL проходитиме у Празі вже вдесяте. Як свідчить програма фестивалю, глядачі побачать загалом 14 світлових інсталяцій та один відеомеппінг.

Максим Велчевський – один із найвідоміших чеських дизайнерів. Закінчив Академію мистецтв і ремесел у Празі в майстерні кераміки та порцеляни. З 2011 року очолює Студію кераміки та порцеляни Академії мистецтв і ремесел у Празі. Він брав участь у понад 90 виставках, а його роботи можна знайти в колекціях Музею V&A в Лондоні, Центру Помпіду в Парижі, Neue Sammlung в Мюнхені, Музею декоративного мистецтва в Празі та Моравській галереї в Брно.

У 2007 році Велчевського визнали дизайнером року на чеській премії Grand Design Awards. 

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті