Чеський художник презентує інсталяцію з розстріляних окупантами машин українців

Чеський художник Максим Велчевський на фестивалі світла SIGNAL у Празі презентує інсталяцію, створену із постраждалих під час війни в Україні автомобілів. Про це повідомляється на сайті фестивалю, - пише "УП.Життя".

SIGNAL триватиме у Празі з 13 по 16 жовтня. Інсталяцію Велчевського, присвячену Україні, покажуть на Маріанській площі перед будинком мерії. Художник назвав її "Фізична можливість смерті в думці когось живого".

Щоб втілити задум художника, з України спеціально привезуть справжні автомобілі цивільних, які розстрілювали чи спалювали російські окупанти під час вуличних боїв.

"Війна в Україні триває з 2014 року. Ми прийняли анексію Криму та бойові дії на Донбасі з холодним спокоєм. Проте переломний момент настав 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення з обстрілом Києва. Цивільні автомобілі, що використовуються в цій інсталяції, є свідченням і прямим доказом цієї жахливої трагедії. Обгорілі "скелети" машин привезені безпосередньо з українських міст, яких торкнулася війна. Кожен із них супроводжується історіями мирних жителів, які втратили не лише свої автомобілі, але найчастіше все своє майно та близьких", – наголошується в описі майбутньої інсталяції.

Фестиваль світла SIGNAL проходитиме у Празі вже вдесяте. Як свідчить програма фестивалю, глядачі побачать загалом 14 світлових інсталяцій та один відеомеппінг.

Максим Велчевський – один із найвідоміших чеських дизайнерів. Закінчив Академію мистецтв і ремесел у Празі в майстерні кераміки та порцеляни. З 2011 року очолює Студію кераміки та порцеляни Академії мистецтв і ремесел у Празі. Він брав участь у понад 90 виставках, а його роботи можна знайти в колекціях Музею V&A в Лондоні, Центру Помпіду в Парижі, Neue Sammlung в Мюнхені, Музею декоративного мистецтва в Празі та Моравській галереї в Брно.

У 2007 році Велчевського визнали дизайнером року на чеській премії Grand Design Awards. 

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті