Через російську загрозу чотири країни Північної Європи вирішили створити об'єднані військово-повітряні сили

Швеція, Норвегія, Фінляндія та Данія підписали угоду про наміри для створення об'єднаних військово-повітряних сил. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Водночас північні країни експлуатуватимуть 250 винищувачів, а також системи протиповітряної оборони та розвідки.

Командувач ВПС Данії генерал-майор Ян Дам повідомив агентству Reuters, що таке рішення ухвалено на тлі війни росії в Україні. Північні країни співпрацюватимуть у тому числі, щоб протистояти можливій російській загрозі.

"Наш спільний [повітряний] флот можна порівняти з авіацією великої європейської країни", - заявив Дам.

Угода була підписана на військовій базі Рамштайну в Німеччині. Під час підписання був присутній командувач військово-повітряних сил НАТО генерал Джеймс Хекер.

Країни Північної Європи об'єднані тісними політичними, економічними та культурними зв'язками. Однак у військово-політичному відношенні вони мають різні статуси. Данія з 1949 року входить до НАТО, як одна з країн-засновників військового союзу.

Фінляндія та Швеція раніше дотримувалися нейтралітету. Після початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну у 2022 році ці країни подали заявки на вступ до НАТО. Норвегія також належить до НАТО. На відміну від інших північних країн вона не входить до Євросоюзу, але співпрацює з ним.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті