Через похолодання в енергосистемі України виник дефіцит потужності - Укренерго

Українські енергетики 18 квітня можуть застосувати контрольовані обмеження енергопостачання для бізнесу (графіки обмеження потужності) з 8:00 до 22:00, однак є ризики і для побутових споживачів. Про це у Телеграм повідомив диспетчерський центр компанії "Укренерго".

Як зазначається, через похолодання в Україні зросло споживання електроенергії. В енергосистемі виник дефіцит потужності. Зазначається, що обмеження енергопостачання — наслідок російських масованих атак на українські електростанції. 

Для бізнесу та промислових підприємств по всіх регіонах України відключення обіцяють застосовувати рівномірно. 

"Обсяг обмежень незначний. Обмеження не будуть застосовані для об’єктів критичної інфраструктури та підприємств оборонного комплексу", — заявили у компанії.  

А втім, гендиректор Yasno Сергій Коваленко наголосив: «Є високий ризик, що завтра нам всім може не вистачити генерації + імпорту».

Щоб уникнути обмежень він закликав населення і бізнес економно користуватися світлом з 19 до 22 години, а прання і користування пилосмоком перенести на інші години. Ощадливо споживати електроенергію українців просять і в «Укренерго».

Як повідомляється, 17 квітня споживання зросло майже на 7% через похолодання, водночас запланований обсяг імпорту майже вдвічі менший, ніж вчора, 16 квітня. 

Нагадаємо, напередодні НЕК "Укренерго" звернулася до споживачів із проханням зменшити енергоспоживання у вечірні години у зв'язку з істотними ушкодженнями, завданими українській енергосистемі ворожими масованими атаками. 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті