"Бо цього не хоче Росія!" - український омбудсман пояснив, чому давно не відбувалось обмінів військовополонених

Обміни військововолонених між Україною та росією припинились через небажання РФ повертати своїх військових. Про це повідомив Уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму телеграм-каналі 30 листопада.

"Обміни не відбуваються, бо цього не хоче Росія! Всі ініціативи, бажання та дії України щодо повернення своїх захисників із полону наштовхується на російське небажання здійснювати повернення навіть своїх громадян", - зазначив Лубінець.

Він зауважив, що чимало російських полонених писали заяви на те, що хочуть повернутися, однак їх ніхто з російської сторони не хоче забирати.

Також омбудсман зазначив, що відсутність обмінів може бути частиною кампанії "Майдан 3", націленої на зміщення акцентів українців із російської загрози на розпалювання ворожнечі та загострення розбіжностей в Україні, про яку раніше завяли у ГУР.

"Тож і відсутність обмінів стала елементом російської операції, аби рідні захисників вважали, що українська влада нічого не робить для повернення воїнів", - підкреслив Лубінець.

Як повідомлялось раніше, РФ не хоче бачити своїх військових удома, а Україна готова обміняти "всіх на всіх".

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті