Блекаути в Україні через атаки росіян матимуть тимчасовий характер - Галущенко

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що відключення світла в Україні внаслідок російських атак, швидше за все, матимуть тимчасовий характер. Про це він сказав в ефірі телемарафону. 

"Єдина загроза для системної аварії в енергосистемі - це атаки росіян. Але навіть якщо станеться критичний вплив внаслідок атак на енергосистему, блекаути матимуть тимчасовий характер", - наголосив Галущенко.

Він також зазначив, що наразі спостерігається зростання споживання електроенергії, навіть порівняно з аналогічним періодом 2021 року. З огляду на ситуацію, енергетики звертаються до споживачів з проханням економніше споживати електроенергію.

"Важливо, щоб люди розуміли: ми - у війні. А тому треба ощадливо використовувати електроенергію, особливо в пікові години. Жодних планових відключень не відбувалося. Без електроенергії тимчасово були ті населені пункти, які страждають через руйнування внаслідок бойових дій.

Водночас міністр енергетики сказав. що через втрату генерацій, похолодання і зростання споживання у певні дні спостерігається дефіцит близько 1% споживання.

Нагадаємо, у вересні Герман Галущенко заявляв, що українська енергетична система повністю готова до проходження осінньо-зимового періоду. 

Як повідомлялося, .7 грудня в українській енергосистемі виник дефіцит потужності, внаслідок чого було залучено аварійну допомогу з Європи. Українців закликали зменшити споживання електроенергії.

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті