Блекаути в Україні через атаки росіян матимуть тимчасовий характер - Галущенко

Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що відключення світла в Україні внаслідок російських атак, швидше за все, матимуть тимчасовий характер. Про це він сказав в ефірі телемарафону. 

"Єдина загроза для системної аварії в енергосистемі - це атаки росіян. Але навіть якщо станеться критичний вплив внаслідок атак на енергосистему, блекаути матимуть тимчасовий характер", - наголосив Галущенко.

Він також зазначив, що наразі спостерігається зростання споживання електроенергії, навіть порівняно з аналогічним періодом 2021 року. З огляду на ситуацію, енергетики звертаються до споживачів з проханням економніше споживати електроенергію.

"Важливо, щоб люди розуміли: ми - у війні. А тому треба ощадливо використовувати електроенергію, особливо в пікові години. Жодних планових відключень не відбувалося. Без електроенергії тимчасово були ті населені пункти, які страждають через руйнування внаслідок бойових дій.

Водночас міністр енергетики сказав. що через втрату генерацій, похолодання і зростання споживання у певні дні спостерігається дефіцит близько 1% споживання.

Нагадаємо, у вересні Герман Галущенко заявляв, що українська енергетична система повністю готова до проходження осінньо-зимового періоду. 

Як повідомлялося, .7 грудня в українській енергосистемі виник дефіцит потужності, внаслідок чого було залучено аварійну допомогу з Європи. Українців закликали зменшити споживання електроенергії.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті