Біля будівлі так званого "верховного суду" в Сімферополі російські силовики влаштували масові затримання кримських татар

Російські силовики влаштували масові затримання кримських татар біля будівлі так званого "верховного суду" в Сімферополі 27 липня. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму Телеграм-каналі та на своєму сайті.

"Російські силовики влаштували сьогодні біля будівлі так званого "верховного суду" в Сімферополі масові затримання кримських татар, які прийшли підтримати першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та активістів Асана та Азіза Ахтемових, незаконно засуджених у сфабрикованій "справі диверсантів", – написав Лубінець.

Зазначається, що в Третьому апеляційному суді загальної юрисдикції м. Сочі розглядається апеляція на "вирок". У Сімферополі ж по відеозв’язку мало відбутися відкрите судове засідання, однак до зали не пустили навіть журналістів з прескартами.

Як повідомляє Лубінець, серед затриманих – родичі Нарімана Джеляла та братів Ахтемових, журналісти, правозахисники та навіть особи з інвалідністю. Загалом у Залізничний райвідділок поліції доправили 14 людей для складання адмінпротоколів, серед них три жінки. 

Як повідомив адвокат Едем Семедляєв, у відділку залишили п’ятьох осіб. В інших зібрали відбитки пальців, зразки ДНК, сфотографували, виписали застереження та відпустили.

"Сьогоднішні затримання вкотре доводять незмінність репресивної політики РФ стосовно кримських татар, яку країна-окупант безпрецедентно посилила після повномасштабного вторгнення, – безпідставні обшуки, свавільні арешти, насильницькі зникнення, позбавлення права на справедливий суд, катування, депортація до РФ", – підкреслив Лубінець.

Раніше повідомлялось, що росія продовжує незаконно етапувати кримських політв’язнів на свою територію, стало відомо ще про три випадки.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті