Акторка Кіра Найтлі записала аудіоверсію щоденника 12-річної дівчинки з Харкова

Аудіверсія книги "Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України" - щоденник 12-річної українки Єви Скалецької, озвучить англійська акторка і модель Кіра Найтлі. Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на видання Bookseller.

25 жовтня у США та Британії вийшла книга "Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України" (You Don’t Know What War Is: The Diary of a Young Girl From Ukraine) – це щоденник 12-річної української дівчинки Єви Скалецької, який розповідає про її подорож із бабусею з охопленого війною Харкова до Дубліна.

Аудіоверсію книги озвучить англійська акторка і модель Кіра Найтлі. Аудіокнига позиціонується як "зворушливий і безпосередній досвід, який просвітлить читачів, молодих і старих".

"Ця книга справила на мене величезний вплив", – сказала Найтлі. - Це неймовірно важлива історія, яка є водночас потужною і глибоко зворушливою. Для мене велика честь бути частиною цієї публікації, розповідаючи надзвичайну історію натхнення та хоробрості Єви".

Як пише Bookseller, книгу Єви Скалецької уже порівнюють зі щоденником Анни Франк за її потужне розуміння того, що таке конфлікт очима дитини. Для публікації Bloomsbury співпрацювало з УВКБ ООН, Агентством ООН у справах біженців.

Окрім Британії та США, щоденник Єви вийде ще у 11 країнах світу. 

"24 лютого Єву розбудили звуки вибухів. Вона виросла та жила з бабусею у Харкові. Далі йдуть 12 днів в Україні, які назавжди змінюють її життя. Єва з бабусею спершу намагалися знайти безпечніше місце у рідному Харкові (їхню оселю пошкодило бомбардуванням), переховувалися у підвалі, а потім перебралися до Західної України. Звідти їх чекав нелегкий шлях через угорський кордон до центру біженців і зрештою — ірландський Дублін", – як повідомляє опис книги у видавництві Bloomsbury.

Щоденник опубліковано з ілюстраціями на обкладинці, натхненими українським народним мистецтвом Анастасії Стефурак, та картами Харкова, України та Європи ілюстраторки Ольги Штонди, переселенки з Харкова. Частину коштів від продажу книги видавництва передадуть організаціям, які допомагають українським біженцям.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті