11 педагогів, які займалися русифікацією шкіл у Маріуполі, отримали підозри в колаборації

СБУ викрила 11 педагогів, які займалися пропагандою та русифікацією шкіл в окупованому Маріуполі. Про це 25 квітня повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

"У результаті комплексних заходів ще 11 педагогам повідомлено про підозру в добровільній співпраці з окупантами. Серед них - керівники захоплених українських шкіл та відділів освіти", - повідомили правоохоронці.

Зокрема, підозру отримала "директорка" однієї зі шкіл у Новоазовському районі. Вона закликала випускників вступати до російських вишів і "присвятити себе" роботі на користь країни-агресора.

"Окрім цього, у Маріуполі викрили колишню вчительку, яка після захоплення міста підтримала загарбників і запропонувала їм свою допомогу в поширенні кремлівського режиму. За це її призначили "заступницею директора" школи № 26", - додали в ОГП.

Повідомляється, що за всіма викритими фактами тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ виявила 12 колаборантів, які фабрикували кримінальні справи на українців під час окупації Херсонщини.

Статті

Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Всі статті