11 педагогів, які займалися русифікацією шкіл у Маріуполі, отримали підозри в колаборації

СБУ викрила 11 педагогів, які займалися пропагандою та русифікацією шкіл в окупованому Маріуполі. Про це 25 квітня повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

"У результаті комплексних заходів ще 11 педагогам повідомлено про підозру в добровільній співпраці з окупантами. Серед них - керівники захоплених українських шкіл та відділів освіти", - повідомили правоохоронці.

Зокрема, підозру отримала "директорка" однієї зі шкіл у Новоазовському районі. Вона закликала випускників вступати до російських вишів і "присвятити себе" роботі на користь країни-агресора.

"Окрім цього, у Маріуполі викрили колишню вчительку, яка після захоплення міста підтримала загарбників і запропонувала їм свою допомогу в поширенні кремлівського режиму. За це її призначили "заступницею директора" школи № 26", - додали в ОГП.

Повідомляється, що за всіма викритими фактами тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що СБУ виявила 12 колаборантів, які фабрикували кримінальні справи на українців під час окупації Херсонщини.

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті