У Львові засновано «Фундацію Габсбургів»



Благодійну організацію «Фундація Габсбургів» засновано у Львові, — повідомили кореспондента «ОстроВ» у прес-службі Львівської міськради. 

Засновником організації та Головою Правління Фундації є онук останнього імператора Карла, голова дому Габсбургів, ерцгерцог Карл фон Габсбург. Почесну Раду Фундації буде формувати письменник Юрій Андрухович.

Фундація створена для збереження самоідентифікації Центрально-Східної Європи, культурного спадку та примноження здобутків, які напрацьовані віками на цих теренах. Фундація буде реалізовувати власні програми, надаватиме стипендії та гранти, підтримувати культурно-мистецькі проекти.

Сьогодні з ерцгерцогом зустрівся міський голова Львова Андрій Садовий. «Основна причина створення фундації і мого приїзду в тому, що Галичина і Львів завжди були частиною європейського простору», — сказав Карл фон Габсбург.

«Один із проектів, який ми робимо з Савком Бойченком і підтримує Віктор Кімакович – є центрально-європейський часопис, який називається «Потяг 76», більшою мірою присвячений актуальним літературним явищам, сучасній літературі країн Центрально-Східної Європи. Можна так умовно сказати,  що відсотків на 90 він покриває території колишньої Австро-Угорщини. Я думаю, це буде один із проектів, які ми будемо надалі  робити за допомогою фундації», зазначив Юрій Андрухович.




Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Донбасс
08.03.2026
18:37

Back in the USSR. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе в фокусе внимания СМИ оккупированного Донбасса был старт незаконных в Донецкой и Луганской областях Украины выборов в Государственную думу страны-агрессора и, конечно же, всенародное празднование 8 марта. Публикации на эти темы...
Страна
05.03.2026
15:00

Крым в состоянии тревоги: 12 лет оккупации и системных проблем

"Да, Россия незаконно забрала Крым в 2014 году, так же как сейчас делает это с другой территорией Украины. Но это уже произошло, и будем откровенны, никакой честный референдум или голосование сегодня не на стороне Украины".
Мир
04.03.2026
15:00

«Противники урегулирования должны четко понимать, что шутки кончились». Российские СМИ об Украине

...Местные представители русского сопротивления делятся наблюдениями и не скрывают: депрессия всё больше захватывает русских людей, остающихся до сих пор по ту сторону линии боевого соприкосновения
Все статьи