У Львові обговорюють історію знищення села Гута Пеняцька



У Львові з ініціативи ВО „Свобода” проводять круглий стіл на тему "Гута Пеняцька: правда та вимисел".

Про це кореспонденту „ОстроВ” повідомив депутат Львівської облради від ВО „Свобода” Олег Панькевич.

У заході беруть участь науковці та представники громадськості. „Захід є спробою об’єктивного висвітлення історії села Гута Пеняцька (сьогодні територія Голубицької сільської ради Бродівського району Львівської області) в період Другої світової війни, оскільки останнім часом історія цього села перекручується, і є прикладом інформаційної війни з боку Польщі”, — зазначив Олег Панькевич.  

На засідання круглого столу запрошена і польська сторона через консульство Польщі у Львові. Проте у листі-відповіді на адресу організаторів круглого столу польська сторона відмовилась від участі у заході і висунула ряд умов, необхідних для діалогу на цю тему.

Позицію польської сторони учасники круглого столу розглянуть на засіданні, відзначив Олег Панькевич. По завершенні круглого столу буде прийнято резолюцію.

Нагадаємо, що в лютому цього року Президент України Віктор Ющенко та Президент Польщі Лєх Качинський взяли участь у вшануванні 65-ї річниці трагедії у Гуті Пеняцькій.

Гута Пеняцька — польське село, що існувало до 1944 року. Під час Другої світової війни було повністю знищене. При цьому польська сторона неодноразово звинувачувала у трагедії в Гуті Пеняцькій українських націоналістів з УПА та дивізії „Галичина”, а українські історики відстоюють версію знищення села німецькими військами.

 




Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Мир
19.03.2026
18:00

"С началом войны с Ираном мир начинает понимать точку зрения украинцев". Обзор западных медиа

"Стремительный рост цен на энергоносители и ослабление санкций во время конфликта с Ираном стали для Кремля спасательным кругом в сложный финансовый период".
Мир
18.03.2026
19:00

«Москва избежала серьезных последствий от налетов украинских БПЛА. Это большое достижение». Российские СМИ об Украине

«...Эксперты сходятся во мнении: главная цель таких атак - не военный результат, а информационный эффект».
Страна
18.03.2026
10:21

"Война на Ближнем Востоке – это удар по Китаю и шанс для РФ": эксперт Михаил Гончар объяснил, что происходит на энергетическом рынке

Станет ли это детонатором полномасштабного экономического кризиса, как в 1973 году – пока однозначного ответа нет. Очевидно, что все будет зависеть от продолжительности нынешней ситуации в заливе.
Все статьи