Цього року в Тернопільському національному університеті на 129 державних місць менше

Відомство Дмитра Табачника скоротило державний набір для головного технічного вузу Тернополя, - повідомляє “За Збручем”.

Загалом держава замовила тернопільському технічному  підготовку на денній формі навчання 266 спеціалістів, тоді як минулого року обсяг державного замовлення складав 395 місць.

.

Водночас скорочення стосується практично всіх професій, причому найбільше постраждали наступні дисципліни: інженерна механіка (мінус 39 місць), автоматизація та комп’ютерно інтегровані технології (мінус 27 місць), електротехніка (мінус 18 місць).

Залишилися на минулорічному рівні обсяги замовлень на програмну інженерія (15 місць), приладобудування (15 місць), збільшилися на будівництво (20 місць) та автомобільний транспорт (5 місць). Наразі невідомо чи планує керівництво вузу скорочення викладацького корпусу.

Цікаво, що ліцензований обсяг місць для ТНТУ збільшився на 35 місць. Загалом, вуз отримав право набрати на денну форму навчання 1180 студентів. Таким чином, частка студентів, які будуть навчатися за держзамовленням зменшилася з 34,5 до 22,5%.

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Страна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезнёв: Весенне-летняя кампания РФ может стать последним масштабным рывком Кремля

Впервые за время большого наступления российской армии, отсчёт которого начинается с середины октября 2023 года, соотношение утраченных и возвращённых территорий сейчас в пользу Украины.
Донбасс
01.03.2026
17:44

Критические мужские дни. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

В России есть замечательный образ дурака, который повсюду носится со своей "писаной торбой". На минувшей неделе в роли этой самой торбы выступила многострадальная "самая длинная в мире" Георгиевская лента…, а в роли носящегося с ней дурня выступили...
Страна
26.02.2026
16:41

Дело не в территориях! Или без соплей о том, почему нельзя сдавать Донбасс

Мир на условиях одной стороны это и есть – капитуляция. То есть, в таком случае,  Киев де-факто признает свое поражение в войне и победу Москвы. Но объективных причин, чтоб  пойти на такое - у Зеленского нет.
Все статьи