Кардинал Любомир Гузар відвідав Прикарпаття

Екс-керівник Української Греко-Католицької церкви відвідав Прикарпаття та зустрівся з керівниками місцевих церковних осередків, представниками влади області, - повідомляє кореспондент «ОстроВ».

Візит Любомира Гузара на Прикарпаття має просвітницьке значення. Таким чином він намагається налагодити діалог між владою та церквою. Загалом, мова йшла про роль церкви в сьогоденні української держави, яка активно реформується, і органів виконавчої та представницької влади щодо налагодження співпраці на ниві духовного збагачення співгромадян.

Нагадаємо, нещодавно Блаженнійший склав свої повноваження предстоятеля УГКЦ. 78-річний кардинал очолював українських греко-католиків з 2001 року. Незважаючи на те, що титул предстоятеля дається довічно, Любомир Гузар сам звернувся до Ватикану з проханням про відставку у зв'язку з погіршенням здоров'я.

Наразі, тимчасово виконуючим обов’язки глави УГКЦ є архієпископ львівський Ігор Возняк. Наприкінці  березня буде скликано синод єпископів Української греко-католицької церкви, де оберуть нового предстоятеля.

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Страна
23.04.2026
09:00

"Минск" за кулисами. Исповедь недипломата. Часть 3

Именно это, второе, заседание ТКГ и стало начальной точкой тех двусмысленностей и неопределенностей, которые до последнего момента ее работы в феврале 2022 года были основной причиной неэффективности переговоров. 
Мир
22.04.2026
10:52

«…Сможем ли мы после подписания мира подготовиться к большому противостоянию с Западом». Российские СМИ об Украине 

Насколько в такой ситуации будет работать 5-я статья устава НАТО, сохранится ли альянс к тому моменту в прежнем виде - это вопрос. И, вероятно, не самого близкого будущего.
Донбасс
19.04.2026
17:50

Дмитрий Дюжев читал Пушкина и заряжал жителей Донецка на оптимизм. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе СМИ оккупированного Донбасса выступали в роли психотерапевта, настойчиво внушающего жителям "ДНР" и "ЛНР", как хорошо они живут и какой правильный выбор сделали "республики" двенадцать лет назад. На позитив заряжали как местные...
Все статьи