Кордони з «великою батьківщиною». Донецький щоденник

Жителям "республіки" після "входження" до складу РФ обіцяли прибрати кордони. Власне, за логікою речей це мало статися, тому що ми ж тепер "одна країна". Але не все так просто у королівстві кривих дзеркал. Росія похапцем провела "референдум" і нахабно заявила про свої права на нашу територію. А от кордони, як виявляється, не надто поспішає прибирати.

Хто уважно стежить за перебігом «історичних» подій, зауважив, що цей сценарій уже озвучив 26 вересня депутат Держдуми Росії Антон Гетта. У телеграм-каналі "WarGonzo" він пояснив, чому кордони між "ЛДНР" і Росією будуть існувати і після їх входження до складу РФ: " Контроль все одно здійснюватиметься через наявність у республіках великої кількості зброї та різниці в законодавствах щодо регламенту її використання та зберігання. Тобто кордону та митниці не буде, але залишаться контрольно-пропускні пункти ”.

Глава "республіки" Денис Пушилін, щоб охолодити невдоволення нових російськопідданих тим, що вони, як і раніше, не зможуть вільно переміщатися "своєю країною", 4 жовтня у своєму телеграм-каналі звернувся до народу з роз'ясненням: " На якомусь етапі у нас буде все ж таки паспортний контроль на кордоні і буде контроль на перевезення заборонених предметів, насамперед це стосується зброї, боєприпасів, вибухівки... щоб та зброя, яку постачає весь світ, НАТО, у тому числі Америка, Німеччина, не ринула на територію великої країни. Щоб тут усю її вилучити і цю зброю утилізувати ”. Тобто не російська зброя та боєприпаси, а та, яка зараз знаходиться на території України і якимось дивом може опинитися на території "великої країни". Вони там, мабуть, думають, що це так же легко здобути, як унітази з пральними машинами.

Отже, після акту "приєднання" "ДНР" до РФ слово "кордон" замінили на "контрольно-пропускний пункт", але для людей, які перетинають КПП, насправді нічого не змінилося. Вони змушені стояти у чергах та проходити паспортний контроль, як і до "возз'єднання". І як надовго можна застрягти на лінії розмежування, нікому не відомо. Ті, хто часто здійснює поїздки до Росії та назад, створили групу, де поділяються інформацією про ситуацію на тому чи іншому пункті пропуску.


Якщо проаналізувати завантаженість ділянки прикордонного контролю, то автомобілісти пишуть, що швидко проїхати можна рано-вранці.

Незважаючи на ретельну перевірку документів у чоловіків призовного віку та пошук заборонених предметів (зброї, боєприпасів, вибухівки), до Росії виїхати можна швидше, ніж в'їхати до "ДНР". Бо у бік "республіки" прикордонники не поспішають виконувати свою роботу. Водії скаржаться, що на КПП з боку РФ довго тримають шлагбауми закритими. То у них зміна, то комп'ютери зависли, то світла немає. Хоча, якщо черги на виїзд із «ДНР» ще можно пояснити контролем за зброєю, то, де-факто, прикордонний контроль на в'їзді до «республіки» з «великої країни» виглядає дивно – звідти що заборонене можуть везти?


Можна спробувати пояснити, які основні чинники впливають на пропускну здатність КПП. І перше, що лежить на поверхні – один пункт пропуску практично не працює для цивільного населення. Як повідомляють перевізники, Новоазовський напрямок зараз завантажений вантажним транспортом. Через цей пропускний пункт везуть будматеріали для відновлення інфраструктури Маріуполя. Туди ж відправляють громадян України, які потребують "поглибленої перевірки". А решті просто не рекомендують туди їхати та розвертають на блок-постах , які розташовані вздовж траси на Новоазовськ. Саме через цю ділянку заїжджає із РФ і військова техніка.

І не останню роль відіграла заява Пушиліна про те, що "планується найближчим часом зробити суміщєний один пост, що спростить максимально перетин кордону". Це, по суті, і змусило всіх заробітчан із Криму скоріше повернутися додому. Тому що вони сприйняли цю інформацію із точністю до навпаки. Вони подумали, якщо працюватиме лише один пост, то навантаження на нього значно зросте. Та ще й сезон уже закінчився. І тепер кожен день перебування на південному узбережжі їм коштуватиме грошей, які вони заробили для життя в Донецьку в осінньо-весняний період. Ось, власне, це пояснює дивний факт масового повернення донеччан. І на сьогодні найбільше навантаження спостерігається на Успенці, оскільки саме через цей пропускний пункт налагоджено транспортне сполучення із Кримом.

Люся Молчанова, Донецьк, для «Острова»

Статті

Назад, в СРСР
Луганськ
31.03.2023
10:11

Ждуни. Луганський щоденник

Ми стоїмо в черзі у МРЕО, щоб записатися на чергу для зміни номерів та прав на російські. Чоловік поруч просто знімає з губ мою думку: колись я розповім онукам, як жив із п'ятьма паспортами. Адже я теж думаю про це. Я платила та шукала знайомства,...
Донецьк
30.03.2023
11:49

Путін образив донеччан. Донецький щоденник

...Яке ж було їхнє розчарування, коли вранці 20 березня їм по телевізору сказали, що "цар" відвідав Маріуполь та поспілкувався з його жителями, а про Донецьк навіть не згадав. Такого ляпаса вони не чекали. Хоча бачили, що у "звільнене" місто...
Луганськ
29.03.2023
14:38

Кафе «ЖираFF» від переселенців з Рубіжного: майже рік роботи в Кропивницькому

Ми розуміли, що місце максимально підходить для розміщення закладу харчування, й почали шукати людей, готових взятись за величезний шматок роботи, у першу чергу привести до ладу занедбане приміщення
Всі статті